Bodrum Gökkuşağı Çocukları Anaokulu

// Etkinliklerimiz

Etkinliklerimiz

Eğitim programımızı destekleyici eğlenceli geziler yapılır. Gezi öncesi çocuklarımızda merak uyandıracak ön bilgiler verilerek etkinlikler düzenlenir. Okulumuz bünyesinde bulunan servis aracımızla, uzman ve deneyimli öğretmenlerimizle gezilere katılım sağlanır. Tiyatro, sinema, müzeler, sosyal kurumlar (huzurevleri, çocuk esirgeme kurumları vs.) , kültür merkezleri gibi yerlere düzenli gezilerle yaşa ve öğren kuramı empoze edilmektedir.

Anaokulumuzda, müzik, şarkılar, çocuk şiirleri, tiyatro, rol oynama, taklit etme, görsel araçlar, sıralandırma,eşleme, oyunla yap-bozlar, fen-doğa ve proje çalışmaları, uygulamalı aktiviteler, farklı gelişim alanlarını destekleyecek biçimde grup ve bireysel çalışmalar yapılır. Çocuklarımızın vazgeçilmez ihtiyacı olan oyun, sınıf içinde ve özel olarak tasarlanmış açık oyun alanımızda gerçekleştirilir.

Beden eğitimi derslerimizde kendilerini keşfetme, güven duyma, problem çözme, sorumluluk alma, iş bölümü yapma, takım ruhu edinmenin yanında sıra bekleme ve grup içinde yapılması gereken davranışları aktif bir şekilde öğrenme fırsatı bulurlar.

İngilizceyi derslerde ve gün içinde yaşayarak doğal bir şekilde öğrenirler. Öğrenilmesi zorunlu bir ders olarak algılamazlar.

Görsel Sanatlar yani resim derslerimiz, yaratıcılıklarını ve duygularını özgür bir biçimde ifade etmelerine olanak tanıyacak şekilde programlanır ve uygulanır. Sanat çalışmalarımız seramik, resim, parmak boyası vs. teknikleri kapsar.

Müzik dersinde ritm çalışmaları, ses ayırt etme çalışması, şarkı söyleme, yaratıcı hareket ve dans, müzikli öykülere eşlik etme çalışmaları yapılmaktadır. Öğrendikleri şarkılara ritm çalgılarıyla eşlik ederken ritm duyguları gelişmekte olup grup içinde uyumlu çalışmayı, paylaşmayı, çalgıları nasıl kullanmaları gerektiğini öğrenmektedirler. Bu çalışmalarla çocuklarımızın iletişim, dil, zihinsel, yaratıcı ve duygusal gelişmelerine fırsat yaratılmaktadır.

Öğretmenlerimizin düzenlediği günlük bilgi formları ile veli-öğretmen ilişkisi sağlanmaktadır. Bu da her gün öğrencinin beslenme bilgileri, gününü nasıl geçirdiği, o gün ki faaliyet ve eğitimde neler yapıldığı hakkında bilgi verir.